Tüm dijital delillerin tespitleri; uluslararası standartlardaki adli bilişim laboratuvarımızda, konusunda yılların tecrübesine sahip adli bilişim mühendislerimiz tarafından, güvenilir ve denetlenebilir şekilde yapılarak, Türk hukuk sistemi ile uyumlu şekilde raporlanmaktadır.
bilgisayar-incelemesi

Bilgisayar - Hard disk - Ram Adli Bilişim İncelemesi

Dijital delil olarak adlandırdığımız bu delil kaynaklarının başında ise Bilgisayar incelemeleri ve buna bağlı Hard disk ( Sabit disk) gelmektedir.

Detaylar
cd-incelemesi

CD-DVD-Bluray Adli Bilişim incelemesi ve çözümü

Kullanımları gün geçtikçe azalsa da CD,DVD ve Blu-ray diskler özellikler ucuz yedekleme ve arşivleme faliyetlerinde halen kullanılan bir alternatiftir.

Detaylar
resim-incelemesi

Görüntü kaydı, analizi ve çözümü, fotoğraf karşılaştırmalı kişi tespiti

Günümüz koşullarında dijitalleşmenin de artmasıyla birlikte fotoğraf çekimi ve video kaydının alınma sitemi hayatımızın her anında karşımıza çıkmaktadır.

Detaylar
yazilim-sahtekarligi

Fikri ve Sınai Haklar Kanunu Çerçevesinde Adli Bilişim Tespitleri

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında kişi veya kurumlara ait herhangi bir hakkın başkaları tarafından ihlal edilmesi vakaları özellikle internet kullanımının da artması ile oldukça çoğalmıştır

Detaylar
gps-inceleme

HTS,GPRS,CGNAT ve BAZ Adli Bilişim incelemeleri

Adli soruşturma ya da kovuşturma kapsamında şüpheli ya da mağdurların belirli zaman dilimlerinde nerede olduğu, kimlerle irtibat kurduğu, hangi web siteleri ya da sunuculara eriştiği ya da internet kullanım bilgileri önem arz etmektedir.

Detaylar
hafiza-kartı-inceleme

Flash disk, hafıza kartı Adli Bilişim incelemeleri

Harici belleklerde genel itibariyle normal hard disklerde kullanılan dosya sistemleri de aynı şekilde kullanılmakta olup, fiziksel yapıları ve üretim teknolojileri dışında, göze çarpan bir farklılık bulunmamaktadır.

Detaylar
telefon-incelenmesi

Cep telefonu ve tablet Adli Bilişim incelemesi

Bu nedenle cihazların özel adli bilişim yazılımları ile taranması ve resim ve video kazıması yapılması gerekmektedir. Mobil İnceleme personelimizle silinen fotoğraf ve videolarınızı geri getirmek konusunda iddialıyız.

Detaylar
ses-incelemesi

Ses kaydı, analizi ve çözümü, ses karşılaştırmalı kişi tespiti

Geçmişte fiziksel araçlar veya farklı yollarla işlenen suçlar çağımızdaki dijitalleşmenin ardından yerlerini elektronik cihazlara bırakmaktadır.

Detaylar
bilisim-suclari

Bilişim suçların da adli bilişim

Bilişim suçları internetin vermiş olduğu erişim genişliği nedeni ile sayı olarak klasik suçlara nazaran oldukça fazla olarak işlenmektedir. Bilişim suçlarının daha fazla işlenmesinin diğer sebebi ise kasten işlenilen suçların yanı sıra kasıt olmadan da işleniyor olmasıdır.

Detaylar
web-inceleme

Web sitesi, E-posta, E-mail Adli Bilişim incelenmesi ve tespiti

Web sitesi kod incelemesi ve kod karşılaştırması gerçekleştirerek, web sitesinin çalıntı olup olmadığı, kodlar üzerinde yer alan benzerlikler tespit edilerek raporlandırılır. Ayrıca web sitesi tespitleri için adli bilişim standartları çerçevesinde hash değerine sahip video kaydı gerçekleştirilir ve uzmanlarımız tarafından raporlandırılır.

Detaylar