NAS/DAS/SAN Üzerinden Veri Kurtarma İşlemi

nas-veri-kurtarma

NAS, Network Attach Storage, yani Network üzerinden çalışan veri depolama cihazıdır.

DAS, Doğrudan bağlantılı depolama anlamına gelen DAS bir server’a veya bir bilgisayara doğrudan bağlanan dijital depolama alanlarına verilen addır.

SAN, (depolama alan ağı) çok yüksek hızlı ağ depolama cihazlarına verilen addır.

Yukarı yazılı RAID sistemi ile çalışmakta olan bu cihazların içerisinde yer alan harddiskler ayrı ayrı ya da tamamen bozulabilir durumdadır. Bu sebeple veri kayıpları ortaya çıkabilmektedir. RAID sistemlerinin yapısını oluşturan bir disk bozulduğu zaman sunucularındaki dosyalama sistemleri de bozulduğu için veri kayıpları meydana gelebilmektedir.

Adli Bilişim Hizmetleri veri kurtarma uzmanları yapılacak olan ilk müdahale kritik önem taşımaktadır. NAS/DAS/SAN veri kurtarma hizmetlerimizi detaylı analiz çalışmaları sonrasında yapmaktayız. Laboratuar ortamlarında vermiş olduğumuz hizmet sayesinde oldukça karışık ve karışık bir yapıya sahip olan sunucu sistemlerinin arızalarını tespit ederek kaybolan verileri geriye getirebilmekteyiz. Yapılacak olan işlemlerin kalıcı olmasını istiyorsanız ve verilerinizin güvenliğini koruyabilmek istiyorsanız, veri kayıplarınızı doğru çözüm teknikleri ile sorunsuz bir şekilde kurtarabilmekteyiz.