USB Bellek ve Hafıza Kartları Üzerinden Veri Kurtarma İşlemi

Adli Bilişim Hizmetleri veri kurtarma uzmanları tarafından usb bellek ve hafıza kartlarındaki bozulmuş veya silinmiş verilerinizi kurtarabilir. Kullanıcılar zaman zaman veriye ulaşma konusunda USB bellek ve SD kartlarla ilgili bazı sorunlarla karşılaşabilirler. Hafıza kartları bozulduğunda, biçimlendirildiğinde veya hasar gördüğünde, depolanmış tüm fotoğraflar, videolar ve diğer dosyalar kaybolur, genellikle bu durum bir hata mesajıyla başlar, düzgün bir şekilde ele alınmazsa, sizi kalıcı bir veri kaybıyla karşı karşıya bırakabilir.

usb-veri-kurtarma

Hafıza Kartı veya USB Belleklerinizin Arızalandığını Nasıl Anlarız?

  • USB bellek ve hafıza kartındaki çoğu fotoğraf eksik veya yarım gözüküyor.
  • USB bellek ve hafıza kartını okumaya çalıştığınızda hiçbir klasör görüntülenmiyor veya tüm klasörler açılmıyor ve cihazdan okunamayacağını belirten Okuma / Yazma Hatası’ veriyor.
  • Değerli fotoğraflarınıza veya kartta saklanan videoları açmaya çalışırken ‘bellek kartı hatası’ veya ‘bozuk hafıza kartı’ diyerek hata mesajları alıyorsunuz.
  • USB bellek ve hafıza kartınızın içeriğini fotoğraf makinenizde olduğu gibi sisteminizde de görüyorsunuz. Ancak, bu içeriği kopyalayamıyor ve diskin “yazmaya karşı korumalı” olduğunu belirten bir hata iletisi de almıyorsunuz.
  • USB bellek ve hafıza kartınız bilgisayarınız tarafından görünüyor, ancak kayıtlı fotoğraf veya videoyu göremiyorsunuz. USB bellek ve hafıza kartını biçimlendirilmemiş mesajı alıyorsunuz ve şu an biçimlendirmek istiyor musunuz?

USB bellek ve hafıza kartınız bozulduğu zaman, verilerinizi her zaman geri alacağınıza dair bir garanti yoktur. Ancak firmamız imkânları sayesinde USB bellek ve hafıza karları fiziksel hasar alsa dahi chip-off( flash çip sökülerek) yöntemiyle veri kurtarma işlemlerinde başarı sağlamaktayız.