E-posta İncelemesi

Bir çok alanda e-posta bilgilerimiz ile yapmış olduğumuz işlemler ve kurumsal bağlamda haberleşme sağladığımız sistemler üzerinden zarar gördüğünüz durumlarda her zaman yanınızdayız. İlgili e-posta, e-postalar veya e-posta sunucusunun imajı alınarak e-posta verileri içerisinde Header (Başlık) bilgilisi analizi yapılarak yapacağımız inceleme doğrultusunda; bir e-postanın kim tarafından gönderildiği, kime

e-posta-inceleme

gönderildiği, gönderildiği zaman dilimi ve zaman bilgisi, e-posta içeriği, e-posta ekleri, e-posta message-id verisi, e-posta takvim bilgileri ve e-posta kişilerine ulaşılarak verilerin delillendirilmesi sağlanır.

Header bilgileri üzerinden yapılacak incelemeler doğrultusunda, e-postanın göndericiden alıcıya kadar izlediği tüm yol haritası incelenip arada şüpheli işlemin olup olmadığı incelenir ve bunun yanısıra e-posta üzerinde oynama yapılıp yapılmadığının tespiti uzmanlarımızca yapılır.

Oltamalama (Phishing) saldırılarının büyük çoğunluğunun yapıldığı e-posta üzerinde yapılan yanlış hamleler (tıklamalar) doğrultusunda kurum bilgileri ve veriler kötü niyetli saldırganların eline geçebilir ve muhasebe biriminin ödemelerini kendi üzerlerine aktarabilirler. Bu tür saldırıya maruz kaldıysanız eğer kim, ne zaman, nasıl ve hangi yol ile bu işlemleri gerçekleştirmişin yol haritası ve raporlandırılması için Adli Bilişim Hizmetleri her zaman yanınızda!

Web Site ve Sosyal Medya İncelemesi

Adli Bilişim Hizmetleri olarak sosyal medyadan hakaret, şantaj, tehdit ve terör örgütü paylaşımı yapan hesapların tespitinin yapılarak adli makamlara sunulmak üzere rapor hazırlanması sürecinde sizlere yardımcı olabiliriz.

Web sitesi kod incelemesi ve kod karşılaştırması gerçekleştirerek, web sitesinin çalıntı olup olmadığı, kodlar üzerinde yer alan benzerlikler tespit edilerek raporlandırılır. Ayrıca web sitesi tespitleri için adli bilişim standartları çerçevesinde hash değerine sahip video kaydı gerçekleştirilir ve uzmanlarımız tarafından raporlandırılır.

 

ADLİ BİLİŞİM HİZMETLERİ tüm dijital delil tespitlerinde yanınızda!